neděle 3. července 2016

(Knižní) Shrnutí za měsíc... červen 2016 (plus nějaké to sesumírování posledních měsíců)

Když jsem zjistila, že poslední shrnutí za měsíc byl srpnový a zářijový minulého roku, byl to tak trochu šok. Ale měla jsem to tak nějak čekat. Bůh ví, že jsem věru nebyla moc aktivní. Kvůli škole, která mi bere neskutečné množství času a energie, jsem málo četla a ještě méně psala na blog.
Schválně! Kolik článků jsem celkem napsala během školního roku? 22 článků, tedy v průměru 2,2 článku na měsíc. Nu, vzhledem k tomu, že nejvíc jsem jich zveřejnila v září (7 z nich bylo součástí Dominik Dán blogtour), je to špatné... velmi špatné skóre.

Nicméně, s tím, jak jsem upustila od aktivního čtení, jsem se začala více zajímat o filmy a seriály, což také vedlo k malinké proměně blogu. Blog už nyní nebude zaměřený jen na knihy, ale zároveň i na filmy a seriály, na která budu psát doporučení. Také bych se ráda více věnovala článkům, jako nedávno vydané tyto články ZDE a ZDE.
Nemyslete si, že s knihami končím. Ani zdaleka ne. O prázdninách mám v plánu více číst (chci překonat počet přečtených knih během prázdnin v minulém roce, což čítá minimálně 21 knih). Jen prostě články o knihách budou podloženy články právě o filmech, na které koukám, a seriály, které sleduju.
A teď už k článku.

Přečtené knihy:

Báječná léta pod psa - Michal Wievegh - Školní četba. Vybrala jsem si ji, protože jsme ji měli doma a já neměla čas si dojít pro knohovny pro něco jiného. Nakonec to nebylo špatné. (Ale řekla bych, že tomu napomohla znalost filmové adaptace.)
Spáčka a vřeteno - Neil Gaiman - Fakt skvělé!!
Na západní frontě klid - Erich Maria Remarque - S Obrazem Doriana Graye nejlepší, co jsme zatím do školní četby četla.
Všem klukům, které jsem milovala - Jenny Han - Moc sladké, nevyvíjelo se to tolik, kolik jsem očekávala. Ale mohlo to být horší.
Batman: Soví město - Snyder a kolektiv - Můj první "serióznější komiks". Jsem sice fanda (především filmového) Marvelu, ale tohle mě překvapivě fakt bavilo!
Jablečný koláč naděje - Sarah Moore Fitzgerald - Překvapivě dobré čtení!
Pět neděl v balóně - Jules Verne - To, že jsem sáhla po Verneovi, bylo spontánní rozhodnutí. Nelituju toho. Už mám doma z knihovny půjčené další knihy; prázdniny budou krapet ve Verneovském stylu.
The Phantom of the Opera - Usborne Young Reading - Anglicky už umím celkem slušně. Jen jsem to chtěla zkusit. Nebylo to špatné...
Feralové: Pod křídly vran - Jacob Grey - Nevím, co jsem od knihy čekala, ale tohle to nebylo. Ale bylo to fakt skvělé!
Cesta do středu Země - Jules Verne - Další Verneovka, neméně skvělá jako Pět neděl v balóně.

= Nemůžu si stěžovat. Po lednu zatím nejlepší skóre roku. (Což je ale ubohé ve srovnání s minulým rokem...) Ale když si vezmete duben... kdy jsem přečetla jen dvě knihy... UPS!


Nové knihy:

Tohle je složitější rubrika. Jelikož si nezapisuju, co mi do knihovničky přibylo za nové knížky, a jelikož mi přijde si takové drobnosti nechávat v hlavě (tzn. že je hned mažu, asi podobně jako látku do školy po písemce). Je tedy dost možné, že jsem něco zapomněla... anebo taky ne, možná mi fakt přibyla jen ta jedna knížka.


Na poslední dva výtisky knížky Nick a Norah v místním knihkupectví jsme s kamarádkou narazily poměrně náhodou. A vůbec toho nelitujeme. Byly pouze za 99 kaček, tak jsme si každá jednu vzaly. Stejně jsem měla v plánu si ji někde sehnat, protože Levithan. ♥

= Jedna knížka... to je celkem smutné... ale vzhledem k tomu, kolik jsem si pořídila knížek na Světě knihy, je to dost rozumný přístup. Tak mě napadá, že jsem ještě nenapsala článeček. Na nové knihy z SK... že bych se do toho dneska pustila? :)

Celkově jsem za červen spokojená. Mimo to, že jsem přežila závěrečné testy a dočkala se zasloužených prázdnin, já dokonce prospěla s vyznamenání! A to dokonce s obrovským zlepšením oproti pololetí. (Ano, jsem velmi skromná. To je moje přední vlastnost.)

1 komentář:

  1. Ráda bych si přečetla Na západní frontě klid a také Jablečný koláč naděje :)
    Pěkné shrnutí :)

    OdpovědětVymazat