úterý 13. ledna 2015

TOP 10 knih za rok 2014

10. Svědek - Liza Marklund
Svědek byla má první severská detektivka a nedá se říci, že by jsem byla zklamaná. Ba naopak jsem byla nadšená. Dokázala jsi mě udržet a četla jsem ji téměř bez přerušení.


9. 15 minus - Tomáš Zářecký
Rozhodně nejdrsnější kniha, kterou jsem v roce 2014 četla. Najednou se mi obrátil žaludek a to jsem byla přesvědčená, že jsem téměř jako z plechu. Nemám moc ve zvyku číst knihy od českých spisovatelů, ale u téhle jsem rozhodně nelitovala.


8. Uzel - Dominik Dán
Detektivka ze prostředí komunistického Slovenska, věnující se nejen detektivní zápletce, ale i několika postavám, odlišným, ale zároveň s podobným osudem. Neřekla bych, že kniha Uzel by byla nějak výjimečná, ale i přesto si mě něčím získala.


7. Divergence - Veronica Roth
Nevím, co bych k této knize řekla. Všichni ji znáte a i já jsme si ji svým způsobem oblíbila. Skvělý nápad, čtivé provedení... co víc si přát? Ke čtení Rezistence a Aliance jsem se nedostala ani se mi do toho nějak nechce. Nechce se mi opustit Neohrožené a jít do odboje. Někteří říkají, že Rezistence je slabší dílko a já si jí Divergenci pokazit nechci.


5. Amy na Roger na cestě - Morgan Matson
Je to usměvavá kniha a při vzpomínce na ní, mě vždycky zahalí světlo. Skutečně skvělá kniha, vtipná, romantická. Nejvíce jsem na ní ocenila to cestování a ještě více fakt, že to autorka psala z vlastních zkušeností, víceméně. 


5. Zlodějka knih - Markus Zusak
Moc nečtu knihy, co se odehrávají v minulosti. tato kniha se odehrává ve 20. století v nacistickém Německu a poukazuje na tamější životní situaci. Nejlepší není ale ten nápad, ale jeho zpracování, které bylo vskutku čtivé a nezapomenutelné.


4. Nováček - Robert Muchamore
Nejen Nováček, ale i celá série o agentech CHERUB mi naprosto vyrazila dech. Bezesporu to je nejlepší série, kterou jsem tento rok četla. Mohla bych ji číst bez přestání, pořád dokola, ale i tak by mě nikdy neomrzela. Úžasné, skvělé, dokonalé. Žádný knižní svět, jsem si neoblíbila tolik, jako právě kampus CHERUB. Jsou to velmi neuvěřitelně čtivé knihy.

Nováček

3. Než jsem tě poznala - Jojo Moyes
Je to kniha, která vás rozbrečí, stejně jako knihy od Greena, ale i přesto tahle je něco VÍC. Postavy v ní jsou už dospělé a jejich chování bylo velmi reálné. Smutné, kruté, ale i přesto reálné. Příběh mě chytl za srdce a nepustil ani po dočtení knihy. Střípky toho pocitu cítím ještě dnes i přestože je to už několik měsíců zpět, co jsem knihu četla.2. Moře klidu - Katja Millay
Další kniha na kterou nikdy nezapomenu. Četla jsem ji dvakrát, ale i u téhle knihy, stejně jako u Nováčka, mám pocit, že i kdybych ji četla neustále dokola, nikdy by mě neomrzela. Jedna z mála knih, u které mi z oka stekla alespoň slza.1. Všechna pravda, co je ve mně - Julie Berry
Kniha, kterou málokdo zná, ale i přesto si zaslouží větší pozornost. Jestli Vám leží v knihovně nepřečtená, osamocená, radím Vám, abyste si jí konečně přečetli, protože ona za to skutečně stojí! + Provinilé slasti
Není to žádná dokonalá kniha, ale přivedla mě k úžasné Anitě Blakeové, jejíž série, čítající 16 knih v CZ a 23 knih v USA, se stala jednou z mých nejoblíbenějších. Nemohu si stěžovat, že by v knihách chyběl humor, sarkasmus a především i akce a napětí spojených s nadpřirozenem.

3 komentáře:

 1. Než jsem tě poznala je vážně úžasná kniha a taky to tak stále pociťuji, i když jsem ji četla před pár měsíci. Nádhera.. Četla jsi ještě něco od Moyes nebo ne?? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě ne, ale na Poslední dopis od tvé lásky a Stříbrnou zátoku si už dělám zálusk. :)

   Vymazat
  2. Já se těším na Stříbrnou zátoku, ale Poslední dopis od tvé lásky jsem četla a pro mě též výborný! :)

   Vymazat